26 C
Adana
11 Temmuz 2020
Çalışma Hayatı

Yolcu bulamayan otobüsler yük taşımıya başladı

Covid-19 önlemleri sebebi ile otobüsler seyahat izin belgesi olan vatandaşları taşıyabiliyor, belgesi olmayan kişiler ise şehir dışına çıkamıyor. Böylece olunca otobüs firmaları haftalardır azca sayıda yolcuyla şehirlerarası seyahat ediyor. Son haftalarda ise yolcu bulamayan otobüs firmaları yük taşımaya başladı. Bayrampaşa’daki  15 Temmuz Demokrasi Otogarı’ndan hareket edecek otobüslerin bagajlarında pek oldukça değişik eşya olduğu görüldü. Kimi firmalar motosiklet, kimi bulaşık makinesi, kimi ise tekstil ürünleri taşıyor. Değişik şehirlerden İstanbul’a gönderilen ürünler içerisinde ise erzaklar ön sırada. Otobüs firmaları çuval ya da koli içindeki ürünleri 50 TL ile 150 TL içerisinde fiyatlarla götürüyor.

MALATYA’YA MOTOSİKLET VE BULAŞIK MAKİNESİ GÖTÜRÜYORLAR

15 Temmuz Demokrasi Otogarı’ndan Malatya’ya hareket eden bir otobüsün izin belgesi olan 8 yolcusu bulunuyor. Yalnız otobüsün bagajında İstanbul’dan, Malatya’ya gönderilen motosiklet ve bulaşık makinesi dikkat çekti. Otobüs şirketi mensubu, “Virüs herkesi perişan etmiş. Boş gidip boş geliyoruz. Hepimiz Muş’a gidiyoruz. Günde bir ya da iki, üç günde bir otobüs gidebiliyor. Şu an 8 kişiyle gidip geliyoruz. Motosiklet götürüyoruz” dedi.

“TEKSTİL ÜRÜNLERİ GÖNDERENLER VAR”

Bir başka otobüs şirketi mensubu İbrahim Görgülü, “Erzak gidiyor, yardım gidiyor çoğunlukla. Biz de elimizden geldikçe destek oluyoruz. Kıyafet gönderiliyor. Tekstil ürünleri gönderenler var” şeklinde hatırlattı.  İstanbul’dan Mardin’e tekstil ürünleri gönderen bir fert de  “Bizim orada tekstil imalatı var. Bazı günler tamamlanmamış bir şeyler oluyor. Bu şekilde gönderebiliyoruz” dedi.

Malatya’dan İstanbul’a gelen otobüste görevli Ahmet Kılıçgöz, son haftalarda erzak ve eşya gönderilerinin arttığını belirtti. Kılıçgöz, “O mevzuda birazcık yoğunluk var. Doğu bölgesinden İstanbul’a böylece bir talep var. Yağ, peynir, erzak, baharlık yeşillik gönderiyorlar. Bu tarafa doğru böylece bir yoğunluk oluyor. Ama şu an yolcu yoğunluğu falan yok” dedi.

İlgili Mesajlar

Pegasus uçuşlar için tarih verdi

admin

”Kapanan işletme kira ödemeyebilir” | Sektörel

admin

Varlık Fonu Vakıfbank’a paydaş oluyor

admin