37.2 C
Adana
3 Temmuz 2020
Ülke Gündemi

Van’daki bayram alışveriş yoğunluğu pes dedirtti!

Van


İçişleri Bakanlığı tarafınca 4 gün süreyle il sınırları içerisinde getirilen sokağa çıkma yasağı, gece 00.00 itibariyle son bulmuştu. Sokağa çıkma kısıtlamasının son bulmasının arkasından Van’daki en işlek cadde ve sokaklarında tekrar yoğunluk oluştu. 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesi ve Ramazan Bayramı’na sayılı zamanlar kalması sebebi ile Van sokakları doldu taştı.Bayramda 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması olacağının duyurulmasına karşın vatandaşlar alışveriş yapmak için marketlere ve açık olan işletmelere akın etti. Şehrin en işlek noktalarından biri olan Cumhuriyet Caddesi’ndeki kalabalık ise adeta pes dedirtti.


İşlek caddelerde toplumsal mesafeye dikkat edilmesi noktasında bir hayli sayıda polis ekibi vazife alıyor. Görevliler, engelleme getirilen Cumhuriyet Caddesi’nde aralıksız tedbir alarak toplumsal mesafe kuralına uymayarak yan yana yürüyen ve maske takmayan vatandaşları uyarma ediyor.


Kuralları ihlal eden kişilere ise cezai işlem uygulanıyor.


Van halkının mecburi olmasından ötürü maske takmaya baş gösterdiğini, sadece toplumsal mesafe kuralına dikkat etmediğini ifade eden vatandaşlar, bir tek maske takarak virüsten korunmayacağını belirtti.Yılmaz Sönmez

İlgili Mesajlar

Sağlık çalışanı annelere çocuklarından sürpriz Anneler Günü videosu

admin

İçişleri Bakanı Asil’nun ’19 Mayıs’ mesajı

admin

Ankara’da mühürlü kıraathane baskınında 25 bin 200 TL ceza kesildi

admin

Yorum Yap