22 C
Adana
2 Temmuz 2020
Ülke Gündemi

Turizmin gözdesi Amasra’da Covid-19 vakasına asla rastlanmadı

Turizmin gözdesi Amasra


Bartın’ın zamanı ve gezinsel ilçesi Amasra’da COVID-19 (Covid-19) salgınında şimdiye kadar herhangi bir vak’aya rastlanılmadı. Sahillerin, müzelerin kapatılmasının ile birlikte bilhassa balık restoranları ile meşhur ilçede restoranlarda masaya izin verilmemesi salgının görülmemesinde büyük etken olurken, vatandaşlar da yetkililerin isteklerine titizlikle uydu. İlçenin giriş ve çıkışlarının da kısıtlandığı süreçte vatandaşlara da 10 bin maske dağıtıldı.


Sürecin başladığı andan sonra hem Cumhurbaşkanlığı genelgeleri, hem il, ilçe hıfzıssıhha meclisi kararları gereği tedbirlerini acilen aldıklarını söyleyen Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, “Bunun ile birlikte kentimizde dezenfeksiyon çalışmalarını dört dörtlük devam ettirdik. Kamu kurumlarından kamusal alanlara kadar. Ile birlikte bir imece kampanyasıyla kentimizde hiçbir insanoğlunun aç yatmayacağı ve dışarı çıkmaya gereksinim duymayacağı bir düzeni de sağladık.


Tekrar Vefa Toplumsal Destek Grubu aracılığıyla kentteki 65 yaş üstü, kronik rahatsızlığı mevcut olan engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını dört dörtlük gördük. Denetimlerimizle, maske dağıtımlarımızla bu süreci bir hayli iyi yönettik. Aslolan teşekkürü de Amasra halkı hak ediyor. Bu süreçteki bilgili davranışlarıyla sıfır teyit edilmiş vak’ayla bu süreci devam ettiriyoruz. Bu açıdan mutluyuz. Amasra’da hemşehrilerimiz sağ olsunlar çağrıya uydular. Toplumsal mesafeye, izolasyona, hijyen kurallarına dikkat ettiler. Belediye olarak bizde üzerimize düşeni yaptık ve bizim açımızdan bu gurur duyulacak tablo ortaya çıktı” şeklinde belirtti.


Akif Yaman

 

İlgili Mesajlar

HDP önündeki ailelerin evlat nöbeti 257’inci günde

admin

Rize’de muhtar ve eşi arazi anlaşmazlığı nedeniyle silahla vurularak öldürüldü

admin

Kalp krizi geçiren 21 yaşındaki genç kız yaşamını yitirdi

admin

Yorum Yap