31.8 C
Adana
13 Temmuz 2020
Ülke Gündemi

Karantina ihlalcisi ‘dişli’ çıktı sadece cezadan kurtulamadı

Karantina ihlalcisi


Tekrar dün ağlayıp polise sitem etmesine karşın 3 bin 150 lira ceza yiyen genç de bugün tekrar aynı yerde ikinci cezayı yedi. “Bana dün ceza kesildi. Abi ben buradan kaldırımdan geldim. Haksızlık yapıyorsunuz. İstiyorlarsa 50 milyar yazsınlar yok ki yok” diyen genç makbuzu imzalayıp bölgeden ayrıldı.


Dün saat 16.30 esnasında korona virüs tedbirleri çerçevesinde kısmi karantinanın uygulanmış olduğu ve polisin demir bariyerlerle güvenlik önlemi almış olduğu bölgeye yaklaşan bir genci polis uyardı. Uyarılara karşın içeri girmeye çalışmakta olan genci polis görevlileri durdurdu. Uyarılara aldırmaması, direnmesi ve bölgeden uzaklaşmaması üstüne görev yapan polisler, karantina kurallarını ihlal etmekten 29 yaşındaki Bülent G.’ye 3 bin 150 TL cezai işlem uyguladı. Dün de tekrar aynı bölgeye gelen ve aynı ihlalden 3 bin 150 TL ceza alacağını duyunca gözyaşları içerisinde kalıp ağlamasına karşın cezadan kurtulamayan genç, bugün de kaldırımdan geçerek sıhhat ocağına gittiğini söylese de ceza yemekten kurtulamadı.“Dün ceza yedim suçluyum”


Maskesiz şekilde vakit vakit polislere yaklaşarak sitemde mevcut olan Bülent G., “Abi elime bir bakar mısın, sıhhat ocağına gidiyorum. Şimdi tekrar ceza yazacaksın bana. Tamam abi siz haklısınız. Yazın da ben gideyim bari abi. Sıhhat ocağı kapanacak. Şuradan yürüdüğüm için suçluyum. Dün ceza yedim suçluyum. Bugün de buradan yürüdüm şeklinde suçluyum. Yaz da gideyim abi. Tele yaklaşmak cezası var, bana dün ceza kesildi. Abi ben buradan kaldırımdan geldim. İstiyorlarsa 50 milyar yazsınlar yok ki yok” şeklinde belirtti.


Bu kez maskesi de olmayan Bülent G.’nin çabaları sonuçsuz kaldı. Cezayı yiyen Bülent G., marketten su alıp sıhhat ocağının yolunu tuttu.


Diş protezi de kurtarmadı


Öte taraftan, polis görevlileri karantina bölgesinden izinsiz çıkan 44 yaşındaki Ali Ö. ile yeğeni 16 yaşındaki A.Ö.’ye de 3 bin 150 TL cezai işlem uyguladı. Ağzından çıkardığı diş protezini gösteren Ali Ö., “Hastaneye gideceğim dişimdeki protez kırıldı” dese de cezayı yedi.


İsa Akar – Burak Yalman

İlgili Mesajlar

Amca yeğenin arazi kavgasında kan döküldü

admin

Kahramanmaraş’ta yapınak yangını korkuttu

admin

Çaldığı ziynet eşyasının satışından elde ettiği parayı dağıtırken yakalandı

admin

Yorum Yap