34.2 C
Adana
2 Temmuz 2020
Adana HaberleriÇıkış YapSeyhan Haberleri

Halk otobüsünde hırsızlık üretti, sürücü kapıları kapatınca kaçamadı

Halk otobüsünde hırsızlık yaptı, şoför kapıları kapatınca kaçamadı
Adana ilinde toplu taşıma aracında bir genç kadının çantasından bin 300 lira çalan zanlı, sürücü kapıyı kapatınca kaçamayıp kıskıvrak yakalandı.


Adana ilinde toplu taşıma aracında bir genç kadının çantasından bin 300 lira çalan zanlı, sürücü kapıyı kapatınca kaçamayıp kıskıvrak yakalandı. Vaka anı vasıta kamerası tarafınca görüldü.

Öğrenilen bilgiye gore, vaka Seyhan ilçesinde mevcut olan Ziyapaşa Bulvarı’nda meydana geldi. İddiaya gore, market alışverişinden dönen ve eve gitmek için halk otobüsüne aracına binen Sebaha Topal (37), elindeki poşetlerle aracın ön kısmındaki koltuğa doğru ilerlerken, onu izleyen Ali A. da (40) kadının çantasının fermuarını açıp, el çabukluğuyla içindeki bin 300 lirayı alıp, arka tarafa doğru geçti.

Şahsın, çantasına sürtünerek temas ettiğini fark eden Topal, sırt çantasını denetim ettiğinde de fermuarının açılıp, içindeki parasının da alındığını anlayınca durumu vasıta sürücüsüne bildirdi. Bunun üstüne sürücü, kapıları kapattı. Yakalanacağını anlayan Ali A. da otobüsün arka kapısını tekmeleyip açmak istedi, sadece sürücü ve öteki yolcuların müdahalesi ile kıskıvrak yakalandı. Bu anlamış olur ise vasıta kamerası tarafınca saniye saniye görüldü.

İhbar üstüne kısa sürede vaka yerine gelen Adana Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yenkesicilik ve Dolandırıcılık Ofis Amirliği görevlileri, zanlıyı gözaltına aldı. Şahsın meydana getirilen üst aramasında kemeriyle pantolonun arasına sıkıştırdığı bin 300 lira para da ele geçirildi. Yankesicilik, hırsızlık ve uyuşturucu şeklinde suçlardan 13 ayrı kabahat kaydı mevcut olan Ali A.’nın, 2 ay ilkin de cezaevinden izinli olarak çıkmış olduğu öğrenildi.

Emniyetteki sorgusunda, “Bir süre ilkin cezaevinden çıktım. Acıkmıştım, param da olmayınca kadının çantasındaki parayı aldım. Bir hayli pişmanım” söylediği öğrenilen Ali A., sevk edilmiş olduğu Adana Adliyesi’nde nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Para da Sebaha Topal’a teslim edilirken, otobüs şoförünün aracında oluşan küçük çaplı hasarla söz konusu olarak da şikayetçi olmadığı öğrenildi. – ADANA

Kaynak: İHA

İlgili Mesajlar

Adana ilinde polis, parklara akın eden gençleri motosikletle gezdirdi

admin

ADANA Çiçekçilerin, sokağa çıkma kısıtlamasında ‘Anneler Günü’ mesaisi

admin

Adana ilinde trafo üreticisi şirketten Etiyopya’ya maske ve besin kolisi yardımı

admin

Yorum Yap