34.2 C
Adana
2 Temmuz 2020
Ülke Gündemi

Çocuklar ikinci kez sokağa çıktı

Çocuklar ikinci kez sokağa çıktı


Covid-19 salgını sebebi ile sokağa çıkma yasağı 4 saatliğine kaldırılan 14 yaş altındaki çocuklar soluğu parklarda aldı. Aileleriyle dışarı çıkan çocuklar, uzun süredir görmedikleri arkadaşlarının yanına koştu. Toplumsal mesafeyi koruyarak kısa bir süre söyleşi eden çocuklar daha itibaren açık havada oyun oynamanın tadını çıkardı. Kimi dostlarıyla futbol oynarken kimi de gruplar doğrultusunda oyunlar oynadı.Ebeveynler ağaçlık alanlarda oturdu


Çocuklardan bazıları parktaki oyun gruplarındaki salıncak ve kaydırakta eğlenirken bazı çocuklar da patenle kaymayı, scooter kullanmayı ve bisiklet sürmeyi seçti. Evlatların ve ebeveynlerinin maske taktığı ve toplumsal mesafe kuralına uygun olarak zaman geçirdiği görüntülendi. Evlatlarının yanında parka giden ebeveynler da sıcak havanın da etkisiyle ağaçlık alanlarda ve gölgeliklerde oturdu.


“Toplumsal mesafeli oyunlar oynuyoruz”


Dostlarını özlediğini söyleyen Furkan Tuğrul, “Evde yorulmuştum. Bugün dışarı çıkınca bir hayli sevindim. Bir hayli yaklaşmadık birbirimize. Toplumsal mesafeli oyunlar oynuyoruz” şeklinde belirtti.


4 saatlik sürenin sonunda saat 15.00 itibariyle izinleri sona eren çocuklar enerjilerini atmış bir halde evlerinin yolunu tuttu.

İlgili Mesajlar

Yılanı deliğinden tatlı dille çıkartmaya çalıştı

admin

Doktor annelerden vefat eden sağlık çalışanı çocuklarına burs

admin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19.19’da İstiklal Marşı’nı okudu

admin

Yorum Yap