30.8 C
Adana
3 Temmuz 2020
Adana Haberleri

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Başman: “Altının gramı 430 lirayı bulabilir”

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Başman:
Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, dolar artışının devam etmesi doğrultusunda altının gramının 430 liraya kadar çıkacağını belirtti.


Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, dolar artışının devam etmesi doğrultusunda altının gramının 430 liraya kadar çıkacağını belirtti.

Tüm dünyayı tehdit eden yeni tür korona virüs ekonomiyi de negatif etkiledi. Dolar ve altında bu süreç içerisinde artışlar meydana geldi. Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinde altının gramı 328 lira, 1 ABD doları ise 6 lira 13 kuruştu. Sadece gelinen noktada altının gramı 396 liraya kadar, 1 ABD Doları ise 7 lira 28 kuruşa kadar çıktı. Bugün itibarıyla ise altının gramı 380 lira olurken 1 ABD Doları ise 6 lira 78 kuruştan işlem görüyor.

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, altının bu zamanda direkt olarak doların düşüp yükselmesiyle ilişkili bulunduğunu hatırlatarak, dolar düşse de altının virüsün ilk görüldüğü sayılara geri dönmeyeceğini en çok gramının 350 liraya kadar düşeceğini belirtti. Başman, doların yükselmesi bir halde ise altının gramının 430 liraya kadar yükseleceğini tahmin ettiğini hatırlatarak, “Eğer iç piyasada dövizin yükselişi gerilerse altının gramı da düşer. Sadece bu düşüş en çok 360, ya da 350 ‘ye kadar düşer. Bu düşme virüs öncesi sayılara gelmez. İç piyasa da döviz artarsa altının gramı 420 ya da 430 liraya kadar yükselmesini beklemekteyiz” şeklinde belirtti. – ADANA

Kaynak: İHA

İlgili Mesajlar

Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolunda “koronavirüs sakinliği” – Haberler

admin

Adana’da sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan iki kardeşe para cezası

admin

Toplumsal mesafeli, maskeli 19 Mayıs kutlaması

admin

Yorum Yap