34.2 C
Adana
2 Temmuz 2020
Genel

Adana EGM’nin SKANDAL baskının geçmişi neydi?

28.06.2017 tarihinde genç iş adamı arkadaşı olan bayanın kendisini bir yere bırakmasını rica etmesi üstüne, arkadaşının istediğini yapmakta olan ve 10 dakika itibaren hanımefendi arkadaşından haber alamayınca aracından inip telefonla ulaşmaya çalışırken Adana EGM ekipleri tarafınca suçsuz olduğu halde göz altına alındı.

(SÖZDE!) Operasyonu yapmakta olan polisler Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunmak suretiyle düzenledikleri tutanakta Evrakta Sahtecilik, Vazifesi Kötüye Kullanma, Yargıyı Yanıltma, Kabahat Uydurma benzer biçimde suçları zincirleme işleyerek çeşitli kelime oyunlarıyla algıda oynamalar yaparak genç iş adamını yargı önüne çıkarmayı başardı.

Yargılama esnasında, doğruların ortaya çıkması için genç iş adamı görev yapan polislerin şahit olarak dinlenmesini istedi. Sadece görev yapan polisler “Yalan Tanıklık” yaptılar. Adana 25. Asliye Ceza Mahkemesi’nde meydana getirilen yargılamada Hakim Z.Y. polislerin tanıklığını samimi bulduğunu gerekçeli sonucunda açıklayarak genç iş adamına 2 yıl hapis cezası verdi.

Genç iş adamı bölge adalet sarayı mahkemesine itiraz ettiysede Bölge Adalet sarayı Mahkemesi mahalli mahkemenin kararının doğru olduğuna hükmetti.

Genç iş adamı bu kez Adana 25. Asliye Ceza Mahkemesi’ne dilekçe vererek “Yargılamanın Yenilenmesi” talebinde bulunmuş oldu. Ekleriyle beraber 28 sayfa dilekçe 22 dakikalık video içerikli talebi yaklaşık olarak 35 dakikada reddedilerek uyap data sistemine girişi üretildi.

Her seferinde devletin yıpranmasını istemediğini açıkça söyleyen genç iş adamı, bu olayın ve yargılamanın sorumluları hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığına yakınma dilekçesi verdi. Ek olarak mevzu ile söz konusu HSK, Cumhurbaşkanlığı, Hakkaniyet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı na ayrı ayrı data verdi.

Son zamanlarda bu mevzuyla söz konusu tehdit mesajları alan genç iş adamı, yaşamsal tehlikesi bulunduğunu söyleyen dilekçesini Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunmuş olsa da evinden ailesiyle görüşmek ve Adliyeye gitmek haricinde ayrılmadı.

Bu gece itibariyle ise genç iş adamının evine operasyon yapılarak göz altına alındı. Bilgileri anlatmaya devam edeceğiz…

İlgili Mesajlar

İftiraya uğrayan genç iş adamı ailesinin hayatıyla tehdit edilmiş!

admin

Adana ilinde yargı rezaleti sürüyor!

admin