34.2 C
Adana
2 Temmuz 2020
Ülke Gündemi

’90 kilo girdim, 78 kilo çıktım’

Koronayı yenen Sefa Gülmez:


Antalya ilinin’nın zamanı Kale Kapısı’nda 35 yıldır esnaflık yapmakta olan Sefa Gülmez, Mart ayında gezim sezonunu da düşünerek İzmir’de bir fuara katıldı. Fuar dönüşünde bir hayli çok yüksek ateş ve şiddetli öksürük yaşamını sürdüren Gülmez, bir gece fenalaşınca Antalya ilinin Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. COVID-19 testinin pozitif çıkmasıyla birlikte Gülmez karantinaya alındı. Hastaneyi “Her tarafımda iğneler, sondalar, kan temizleme vesile” sözleriyle özetleyen Gülmez, aralıksız bakıma alındı. Aralıksız bakımda 11 gün kalan Gülmez, virüsü yenerek iyileşti. Gülmez, hastaneden taburcu olduktan sonrasında 15 gün evde karantina sürecini de tamamladı.


“Buraya kadarmış dedim”


Tedavi sürecinde yaşadıklarını özetleyen Gülmez, “Tam 12 kilo verdim. 90 kiloydum, 78’e düştüm. Hiçbir şey yiyemiyorsun, yalnız tavana bakıyorsun. Sağa dönemiyorsun, sola dönemiyorsun. ‘Buraya kadarmış’ şeklinde düşündüğün, bu düşünceye kapıldığın anlamış olur olmakta. Çünkü kendini bir hayli kötü hissediyorsun. Ama Tanrı’a bir hayli şükür ilaçlar, oradaki doktor arkadaşların, hemşirelerin özverileriyle iyileşebildim” dedi.


“Grip benzer halde bir şey değil”


Gülmez, “Hakikaten bir hayli kötü bir hastalık. İnsanlarımıza bayağı bir grip benzer halde geliyor ama böylece bir şey değil” şeklinde hatırlattı.

Artık hiçbir şeyin eskisi benzer halde olamayacağını belirten Gülmez, hastalığı atlattıktan sonrasında herkesle toplumsal mesafesini koruduğunu, asla hiç kimseye sarılmadığını ve hatta tokalaşmadığını belirtti. Gülmez, “Antalyaspor maçlarına giderdik, artık maçlar yok. İki üç kişi bir arada oturmak yok. Tanrı’a bir hayli şükür sigaram yoktu. Üstelik ben her gün spor yapmakta olan adamım. Eski sporcuyum. Sigara içen, kronik hastalıkları olan insanoğlu evlerinde kalsın, dışarı çıkmasın. Bu inanılmaz bir süreç. İnşallah devamlı beraber atlatacağız” şeklinde hatırlattı.


Gülmez, bu süreçte Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın kendisini sürekli arayarak durumu hakkında informasyon aldığını da söyleyerek, “İyileştikten sonrasında yaşadıklarımı Muratpaşa Belediyemiz toplumsal medya sayfaları için anlatmamı isteyince bunu kendime vazife bildim” dedi.

İlgili Mesajlar

Kanola bahçesinden kartpostallık görüntüler

admin

Bursa şantiyeye döndü

admin

Kars’ta çocuklar parklara akın etti

admin

Yorum Yap